Czytaj więcej...W dniu 16 września Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych zorganizowało w Lasach Janowskich piknik, w którym uczestniczył m.in. Profesor Mirosław Piotrowski wraz z rodziną. Wśród wielu członków i sympatyków Stowarzyszenia z całego województwa uczestniczyli także mieszkańcy Gminy Dzwola z Wójtem Stanisławem Rożkiem i grupą Radnych Gminy.

Czytaj więcej

Czytaj więcej...W dniu 19 września w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku został zrealizowany projekt zadania publicznego Zarządu Powiatu w Janowie Lubelskim przez Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych pod tytułem ,,Zamiast grać na komputerze zdrowiej jeździć na rowerze - czas wolny na sportowo”.

Czytaj więcej

Czytaj więcej...Dnia 10 września 2017 r. po raz drugi w Gminie Dzwola odbył się Konkurs Wieńców Dożynkowych. W uroczystym korowodzie cztery parafialne grupy wieńcowe przeszły do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Dzwoli na uroczystą Mszę Świętą Dziękczynną za zebrane plony oraz o opiekę Matki Bożej dla Mieszkańców Gminy Dzwola, która rozpoczęła się o godz. 12.00. Nabożeństwo prowadził ks. Kan. Piotr Kubicz - proboszcz parafii Dzwola.

Czytaj więcej

Czytaj więcej...W niedzielę 25 czerwca br. w Momotach Górnych odbył się III piknik rodzinny w ramach realizacji projektu pod nazwą ,,Grunt to zdrowa rodzinka i uśmiechnięta minka”. Podczas pikniku dostępne były dla dzieci dmuchane zjeżdżalnie, odbyła się prezentacja sprzętu policyjnego i wojskowego. Odbywały się również konkursy z licznymi nagrodami, wsparte finansowo środkami z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 r. Dla wszystkich przygotowano słodkości i kiełbaski z grilla.

Czytaj więcej

Czytaj więcej...Na zaproszenie Stowarzyszenia Porozumienia Inicjatyw Samorządowych w niedzielne popołudnie 11 czerwca br. w Janowie Lubelskim gościł teatr studencki „Dobry wieczór” działający przy WSKSiM w Toruniu, który zaprezentował widzom Janowskiego Ośrodka Kultury spektakl "Zmierzch demonów” - dramat Romana Brandstaettera o czterech ostatnich dniach (27-30 kwietnia 1945 r.) życia Adolfa Hitlera w bunkrze pod Kancelarią III Rzeszy.

Czytaj więcej

Czytaj więcej...W niedzielne popołudnie 4 czerwca br. na terenach zielonych przyległych do placu zabaw na osiedlu Zaolszynie odbył się jubileuszowy X osiedlowy Dzień Dziecka Zaolszyniak 2017. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych w Janowie Lubelskim, wspólnie ze Sławomirem Dworakiem, Grzegorzem Flisem oraz Januszem Lepiejzą. Podczas rodzinnego pikniku z okazji dnia Dziecka odbyły się liczne konkursy, zabawy i gry zręcznościowe w ramach realizacji projektu ,,Jedność przez różnorodność – sportowe spotkania sąsiedzkie szansą na rozwój społeczności lokalnych – Edycja III” wspartego finansowo środkami Gminy Janów Lubelski z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomani. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania wszystkich przybyłych na imprezę i przedstawienia darczyńców, dzięki którym zostały zakupione i przygotowane nagrody oraz upominki dla uczestników Dnia Dziecka.

Czytaj więcej

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych w Janowie Lubelskim wspólnie z Posłem do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosławem Piotrowskim już po raz kolejny spotkało się na tradycyjnym spotkaniu wielkanocnym.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycili księża dekanatu janowskiego.   Ksiądz dziekan dr Jacek Staszak proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim w życzeniach skierowanych do zebranych, nawiązał do Świąt Wielkanocnych i Niedzieli Miłosierdzia.

Do życzeń przyłączył się Profesor Piotrowski, stwierdzając jednocześnie, że ten dzień po raz kolejny udaje się spędzić w tym tak miłym i zaprzyjaźnionym gronie.

Przewodniczący Grzegorz Flis zapewnił, że będzie jeszcze więcej okazji do spotkań, ponieważ Stowarzyszenie zaplanowało na ten rok wiele akcji i wydarzeń skierowanych do mieszkańców powiatu.

Czytaj więcej

Czytaj więcej...Jak znaczącym dla regionu jest projekt drogi wodnej E 40 świadczyło zainteresowanie i obecność na spotkaniu poświęconym temu szlakowi komunikacyjnemu samorządowców z Lubelszczyzny.

W zorganizowanej w dniu 24 lutego w gmachu TVP Lublin wystawie: Connecting Europe: The E 40 International Waterway, wśród wielu gości pojawili się: Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, przedstawiciele Stowarzyszenia „Razem dla Lubelszczyzny” a także przedstawiciele "Stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Samorządowych" w Janowie Lubelskim – Prezes Grzegorz Flis oraz Wójt Gminy Dzwola Stanisław Rożek.

Czytaj więcej
Na górę