Tradycyjnie w Janowie Lubelskim

spotkanie pis00W dniu 16 września Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych zorganizowało w Lasach Janowskich piknik, w którym uczestniczył m.in. Profesor Mirosław Piotrowski wraz z rodziną. Wśród wielu członków i sympatyków Stowarzyszenia z całego województwa uczestniczyli także mieszkańcy Gminy Dzwola z Wójtem Stanisławem Rożkiem i grupą Radnych Gminy.

Mimo przelotnych opadów deszczu, zabawa była przednia, a jej uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych potraw z grilla. Spotkaniu towarzyszyła dobra muzyka. Zebrani wysłuchali także pięknego koncertu w wykonaniu Moniki Rapy, stypendystki Stowarzyszenia Razem dla Lubelszczyzny, którego Prezesem jest Profesor Piotrowski.

          Przed piknikiem w Sali Konferencyjnej Ośrodek Edukacji Ekologicznej Lasów Państwowych w Janowie Lubelskim europoseł Mirosław Piotrowski zapoznał uczestników o sytuacji w Parlamencie Europejskim i Unii Europejskiej po wyjściu z niej Anglii oraz w świetle wystąpienia Junkera na forum UE i zbieżność tej wypowiedzi z przemówieniem prezydenta Francji Emmanuela Macrona, w którym to Prezydent Francji zasugerował by to Niemcy i Francja nadawały ton całej Unii.

          Profesor Piotrowski przybliżył też problem przyjmowania uchodźców i wrzawę medialną związaną z ostrym protestem Polski, Węgier, Czech a także odniósł się do mających nastąpić w najbliższą niedzielę wyborów w Niemczech.

          Wiele pytań, które padały z sali dotyczyło Węgier, polityki Viktora Orbana i jego zaangażowania w popieraniu Polski na arenie międzynarodowej, a także możliwości wejścia Ukrainy w struktury europejskie.

Tekst; foto: Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych

Spotkanie PorInSam Spotkanie PorInSam Spotkanie PorInSam
Spotkanie PorInSam Spotkanie PorInSam  

Na górę