Spotkanie opłatkowe

oplatek 2018 01Tradycyjnie, jak co roku w wieczór Trzech Króli Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych wspólnie z Posłem do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosławem Piotrowskim zorganizowało w Janowie Lubelskim spotkanie opłatkowe, na które w tym roku przybyło 178 osób. Wśród przyjaciół i sympatyków prof. Piotrowskiego, i janowskiego Stowarzyszenia byli goście z całego województwa. Przybyli księża z okolicznych parafii, politycy z Posłem RP Jerzym Bieleckim na czele, samorządowcy a przede wszystkim laureaci konkursu plastycznego, zorganizowanego przez pracowników biura europosła w Janowie Lubelskim - na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową dla dzieci ze szkół podstawowych powiatu janowskiego. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zgromadził ponad 300 prac. Jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzców, bo wiele prac było wręcz kapitalnych. By docenić zaangażowanie i pracę młodych twórców prof. Mirosław Piotrowski fundator nagród dla zwycięzców postanowił, że oprócz głównych nagród przyznane zostały także wyróżnienia.

W pierwszej kategorii – uczniowie z klas 1-3, główna nagroda przypadła Natanielowi Janikowi z trzeciej klasy PSP w Modliborzycach. Drugą nagrodę zdobył Hubert Oleksak, pierwszoklasista z PSP w Momotach Górnych, zaś trzecie miejsce zajął Dominik Sulowski, uczeń pierwszej klasy PSP w Chrzanowie.

W drugiej kategorii, wśród uczniów klas 4 – 7, pierwsze miejsce zajął piątoklasista Karol Kiszka z PSP w Krzemieniu. Na drugim miejscu znalazł się Antoni Rosiński, szóstoklasista z PSP z Oddziałami Integracyjnymi z Janowa Lubelskiego. Trzecie miejsce przypadło dwojgu uczniom: Mai Gzik z czwartej klasy PSP w Krzemieniu i Tomaszowi Widzowi uczniowi piątej klasy PSP w Godziszowie Pierwszym.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii nagrodzeni zostali wspaniałymi elektronicznymi zabawkami, tabletami i klockami Lego.

W obu tych kategoriach dodatkowo wyróżniono dwadzieścioro dzieci. Otrzymały one drobne upominki i maskotki.

W świąteczny nastrój uczestników spotkania wprowadziła koncertem kolęd p. Monika Rapa - Stypendystka Stowarzyszenia „Razem dla Lubelszczyzny”.

Z inicjatywy Grzegorza Flisa, prezesa Stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Samorządowych dla gości i członków Stowarzyszenia uroczyste spotkanie poprzedził wykład europosła Mirosława Piotrowskiego „O przyszłości Unii Europejskiej”. Omawiając bieżącą sytuację polityczną profesor Piotrowski odniósł się do idei, jaka przyświecała twórcom Unii
– solidarności i współpracy międzynarodowej, co nie oznaczało utraty tożsamości narodowej państw członkowskich.

„Ojcowie założyciele zawsze  odwoływali się do korzeni chrześcijańskich Europy i naszym zadaniem jest stanąć w obronie naszej historii, choćby poprzez aktywne działanie w ruchu Europa Christi – przeciwstawiającemu się  najnowszej modzie w szeregach posłów do PE – komunizującemu ruchowi promującemu idee Spinellego”.

Wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani przez prof. Piotrowskiego i Grupę EKR upominkami świątecznymi, wśród których znalazły się m.in. książki Profesora pt. „Europo co dalej” oraz „Zmierzch Europy”, w których to znalazły się wygłaszane przez Profesora w Radiu Maryja felietony – „Myśląc Ojczyzna”.

Opłatek 2018 Opłatek 2018 Opłatek 2018
Opłatek 2018 Opłatek 2018 Opłatek 2018
Opłatek 2018 Opłatek 2018 Opłatek 2018
Opłatek 2018 Opłatek 2018 Opłatek 2018
Opłatek 2018 Opłatek 2018 Opłatek 2018
Opłatek 2018 Opłatek 2018 Opłatek 2018
Opłatek 2018 Opłatek 2018 Opłatek 2018
Opłatek 2018 Opłatek 2018 Opłatek 2018
Opłatek 2018   

 

Na górę