Czytaj więcej...Tradycyjnie w  Święto Trzech Króli w Janowie Lubelskim odbyło się doroczne spotkanie opłatkowe. Na zaproszenie posła do PE prof. Mirosława Piotrowskiego oraz Sławomira Dworaka prezesa stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Samorządowych w Janowie Lubelskim przybyło ponad sto sześćdziesiąt osób. Obecni byli proboszczowie okolicznych parafii: ks. kanonik dr Jacek Beksiński proboszcz parafii św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim, ks. kanonik Piotr Władysław Kubicz proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej  w Dzwoli, ks. kanonik     dr Jacek Staszak, dziekan Dekanatu Janów Lubelski, ks. Kazimierz Sagan proboszcz parafii św. Wojciecha w Momotach Górnych, ks. mgr Bartosz Rachwał proboszcz parafii pod wezwaniem Świętej Anny w Branwi, ks. Kanonik Stanisław Gieroń proboszcz parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Krzemieniu, oraz ks. Mariusz Krasula, wikariusz parafii pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim.

Czytaj więcej

,,Rozmawiajmy o Europie"  - promocja książki prof. Mirosława Piotrowskiego

Czytaj więcej...Dnia 8 maja 2014r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie informacyjne prof. Mirosława Piotrowskiego posła do Parlamentu Europejskiego z mieszkańcami powiatu janowskiego związane z promocją książki profesora zatytułowanej ,,Rozmawiajmy o Europie".  Spotkanie z racji przypadającego w tym dniu święta poprzedzone było mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. biskupa Edwarda Frankowskiego.

Czytaj więcej

W dniu 6 stycznia 2014 r. w restauracji Hetmańska odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe zorganizowane przez prof. Mirosława Piotrowskiego - posła do Parlamentu Europejskiego i Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych. Ewangelię o Narodzeniu Pańskim odczytał ks. dziekan dr Jacek Staszak, a modlitwie na rozpoczęcie spotkania przewodniczył Jego Ekscelencja ks. biskup Edward Frankowski.  Następnie wszyscy zebrani odśpiewali kolędę ,,Mędrcy świata" i przełamali się opłatkiem. Po złożeniu sobie życzeń uczestnicy spotkania zasiedli do stołów by spożyć barszcz z uszkami, dań rybnych i innych świątecznych potraw  oraz wsłuchać się w słowa kolęd śpiewanych przez Monikę Rapa, stypendystkę Stowarzyszenia Razem dla Lubelszczyzny. 

Czytaj więcej

Czytaj więcej...W niedzielę 20 października 2013r. do Janowa Lubelskiego na zaproszenie posła na sejm RP Jarosława Żaczka przyjechał Tadeusz Cymański - Poseł do Parlamentu Europejskiego reprezentujący Solidarną Polskę. Podczas spotkania, które odbyło się w sali konfernecyjnej JOK dyskutowano, m.in. na temat polityki prorodzinnej państwa, niżu demograficznego, bezrobocia i migracji młodych ludzi do pracy za granicą. Poruszano również kwestie, związane z polityką podatkową państwa, katastrofą smoleńską, ogródkami działkowymi, kadencyjnością władzy i wydobyciem gazu łupkowego.

Czytaj więcej

Głównym punktem spotkania był wykład prof. Mirosława Piotrowskiego zatytułowany ,,Kryzys wartości, a kryzys finansowy Unii Europejskiej" w którym poseł odniósł się m.in. do zarysu kryzysu gospodarczego i finansowego strefy euro, a także zwrócił uwagę na konieczność powrotu do wartości chrześcijańskich w UE. Wykład połączony był z promocją najnowszej książki profesora Piotrowskiego ,,Unia jak Titanic". Dochód ze sprzedaży książki podczas spotkania został przekazany rodzinie Państwa Muchów, którzy stracili dom w wyniku wybuchu gazu.

Czytaj więcej

Spotkanie Wielkanocne

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

Przeszło trzysta osób uczestniczyło 27 stycznia 2013r. w Diecezjalnym Spotkaniu Opłatkowym w Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju. Na spotkanie wybrała się też grupa naszego stowarzyszenia, która odpowiedziała  w ten sposób na zaproszenie Starosty biłgorajskiego Stanisława Schodzińskiego. Spotkanie poprzedziła uroczysta Msza Święta w kościele św. Jerzego w Biłgoraju, podczas której modlono się w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i Telewizji TRWAM. Podczas homili o Prawie Bożym, jako znaku przymierza Boga z ludźmi, mówił biskup pomocniczy diecezji zamojsko - lubaczowskiej ks. bp dr hab. Mariusz Leszczyński. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie ,,Rodziny" Radia Maryja. Wieczór opłatkowy rozpoczeła modlitwa i krótkie kolędowanie, po czym popłyneły życzenia m. in. ks. biskupa Leszczyńskiego i prof. Mirosława Piotrowskiego - Posła do Parlamentu Europejskiego. Wspólne łamanie się opłatkiem, poczęstunek i pasterskie błogosławieństwo zakończyły biłgorajskie spotkanie słuchaczy Radia Maryja.

Czytaj więcej

 W sobotę 5 stycznia 2013 roku odbyło się doroczne spotkanie noworoczne współorganizowane przez Pana Profesora Mirosława Piotrowskiego posła do PE oraz Stowarzyszenie Porozumienie Inicjatyw Samorządowych. Na zaproszenie gospodarzy spotkania przybyło ponad sto dwadzieścia osób. W tym m. in. ks. kanonik dr Jacek Staszak Dziekan Dekanatu Janowskiego - reprezentujący na spotkaniu Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej ks. Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza, ks. kanonik Dariusz Socha V-ce Dziekan Dekanatu Janowskiego, ks. kanonik Józef Krawczyk, proboszcz parafii Godziszów, posłowie Jarosław Żaczek i Piotr Szeliga z Solidarnej Polski, starostowie janowski Jerzy Bielecki i biłgorajski Stanisław Schodziński, przewodniczący Rady Powiatu Biłgorajskiego Mirosław Późniak, radni różnych szczebli samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji lokalnych, a także mieszkańcy powiatu janowskiego i goście z całego województwa.

Czytaj więcej
Na górę