Po sześciu latach funkcjonowania nasze Stowarzyszenie ma osobowość prawną. W dniu 13 grudnia 2015r. podczas Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Samorządowych w wyniku głosowania został wybrany nowy Zarząd. Prezesem Stowarzyszenia został wybrany Grzegorz Flis - radny miejski z Janowa Lubelskiego, a także dwóch Wiceprezesów: Wiesław Mianowany - nauczyciel Zespołu Szkół Centrum Kształcenia w Potoczku oraz Krzysztof Dyjach - radny gminny z Dzwoli. (dotychczasowy Prezes - Sławomir Dworak, z racji tego, że został Członkiem Zarządu Powiatu, nie mógł pełnić tej funkcji). Sekretarzem został wybrany Wojciech Król z Krzemienia Pierwszego, a Skarbnikiem - Zenon Bielak - radny miejski z Momot.

Czytaj więcej

Czytaj więcej...W niedzielne popołudnie 2  sierpnia 2015r. odbyło się spotkanie członków i sympatyków Stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Samorządowych. Spotkanie prowadził Prezes Stowarzyszenia Sławomir Dworak. Gościem zebrania był prof. Mirosław Piotrowski Poseł do Parlamentu Europejskiego. Wśród uczestników spotkania byli wójt gminy Dzwola Stanisław Rożek, radni miejscy z Janowa Lubelskiego, radni z gminy Dzwola z Porozumienia Inicjatyw Samorządowych, a także mieszkańcy powiatu janowskiego, zaangażowani w działalność Stowarzyszenia i na rzecz swojego regionu.

Czytaj więcej

PODZIĘKOWANIA

             Serdeczne podziękowania składamy wszystkim wyborcom,  którzy w wyborach samorządowych poparli kandydatów startujących z list Porozumienia Inicjatyw Samorządowych na Wójta Gminy Dzwola i Potok Wielki, radnych miejskich, gminnych, powiatowych.

 Zarząd Stowarzyszenia Porozumienia Inicjatyw Samorządowych

Czytaj więcej...  W sobotę 21 czerwca 2014r. odbył się integracyjny piknik powyborczy zorganizowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosława Piotrowskiego. Wśród przybyłych na zaproszenie Posła byli członkowie sztabu wyborczego z całego województwa lubelskiego, w tym liczna grupa członków i sympatyków Stowarzyszenia Porozumienie Inicjatyw Samorządowych w Janowie Lubelskim. Swoją obecnością spotkanie uświetnili księża z parafii w Janowie Lubelskim, Momotach Górnych, Godziszowa i Gromady k/Biłgoraja. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom spotkania, a szaszłyki, kiełbaski inne przysmaki z grilla, w otoczeniu janowskich lasów smakowały wyśmienicie.  Należy przypomnieć, że już po raz trzeci mandat posła do Parlamentu Europejskiego będzie sprawować prof. Piotrowski, który dzięki poparciu 73 465 wyborców z naszego regionu po raz kolejny okazał się najlepszym kandydatem z województwa lubelskiego.  Spotkanie odbyło się w Janowie Lubelskim, gdyż właśnie w powiecie janowskim prof. Piotrowski zdobył najlepszy wynik tj. przeszło 71% wszystkich głosów oddanych w powiecie na listę PiS z której to listy startował. 

Czytaj więcej

Czytaj więcej...Już po raz kolejny w sobotę 31 maja 2014r. odbył się osiedlowy Dzień Dziecka Zaolszyniak. Na boisku przy ul. Podlipie dzieci uczestniczyły w grach   i zabawach zręcznościowych oraz w konkursach z nagrodami. W przerwach pomiędzy konkursami ubytki sił dzieci nadrabiały dzięki słodkiemu poczęstunkowi w postaci pączków, lodów batonów i innych słodkich przekąsek. W trakcie imprezy pokaz ,,freestyle football"  zaprezentował Rafał Jkiemczuk, któremu serdecznie dziękuję za pokaz. Na zakończenie miłego popołudnia każde dziecko uczestniczące w zabawach bez względu na wiek i miejsce zajęte w konkursach otrzymało nagrody. Przygotowane nagrody, słodycze oraz upominki były podarunkiem janowskich przedsiębiorców oraz życzliwych firm działających na terenie naszej gminy, na których pomoc co roku można liczyć, a są nimi: Powiatowy Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim , Bank BGŻ, Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim, Aleksander i Zbigniew Chałabis Rol - Hurt, Marzena Garbacz sklep Groszek, Piekarnia Józefa Moskala, Stanisław Flis Flis - Bud, Halina Hunicz, Grzegorz Jednac, Piotr Łacko INKOM, Krzysztof Biernat Transportex, Kazimierz Szwedo Szwed - Bud, Andrzej Kot Instalatorstwo Elektryczne, Andrzej Nadłonek hurtownia Botex, Bank PeKaO S.A., Piotr Surowiecki hurtownia Polaris, Alicja Giżka sklep Relaks, Roman Oleszko sklepy max Elektro, Jan Swacha Auto - Wulkanizacja, Jarosław Bańka Meg - Tech. Sprawne przeprowadzenie konkursów było możliwe dzięki pomocy członków Akcji Katolickiej  w Janowie Lubelskim  w osobach: Grzegorz Flis, Zbigniew Wach, Janusz Lepiejza, a także pomocy Pani Eli Jaworskiej wychowawczyni ze świetlicy środowiskowej Stokrotka oraz Joanny Gumienik.

Czytaj więcej

- w sztabie wyborczym prof. Mirosława Piotrowskiego Posła do Parlamentu Europejskiego

Czytaj więcej

Konwencja Solidarnej Polski w Krakowie

Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej... Czytaj więcej...


Czytaj więcej...

W piątkowe popołudnie 31 maja 2013r. już po raz szósty odbył się osiedlowy Dzień Dziecka ,,Zaolszyniak". W konkursach sportowych przeprowadzonych na boisku przy ul. Podlipie wzieło udział ponad sto trzydzieścioro dzieci, które wraz ze swymi rodzicami i dziadkami przyszli miło spędzić czas. Do wspólnej zabawy przyłączyła się także grupa podopiecznych placówki opieki nad dzieckiem i rodziną Promyk w Janowie Lubelskim. Pogoda sprzyjała, a konkursy odbywały się w iście radosnej atmosferze. Każde dziecko uczestniczące w spotkaniu zostało obdarowane słodyczami, lodami, gadżetami oraz nagrodami. Żadne dziecko po zakończeniu zabawy nie odeszło z pustymi rękoma. Jak co roku również rodzice i dziadkowie wykazywali się zręcznością w konkursie rzutów do kosza, gdzie nagrodami były albumy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim.

Czytaj więcej
Na górę